Debonding Dişlere zararlımıdır ?
Dişte herhangi bir çürük yoksa diş dokusundan herhangi bir doku kaybı yaratmadan uygulanıyor olması en büyük avantajıdır. Tek dez avantajı 1-2 hafta aralıklarla yenilemek zorunda kalmamızdır.

Porselen Lamina Veneer Nedir ?
Özellikle ön bölgedeki dişlerde kullanılan çok ince yaprak şeklindeki porselenlerdir. Çok ince olmasından dolayı sık sık kırılma vakaları görmekteyiz. Bu kırılmalar tek dişte yaşandığında aynı rengi tuttturmak zor olacağından tüm dişlerin tekrar yenilenmesi önerilir.

Porselen Lamina Veneer Düşer mi?
Diş ile uyumlu başarılı bir porselen lamina ve başarılı bir yapıştırma tekniği ile bu tür sorunlar yaşanmaz. Ancak çalıştığımız labratuvarların kalitesiz iş ortaya koyması ve yeterli kalitede ürün bulundurmamasından dolayı yaptığımız laminalar 2-3 ay ancak idare eder. Daha kaliteli labaratuvar maliyeti arttıracağından Alfa Dental olarak tercih etmiyoruz.

Gülüş Tasarımı Nedir?
Gülüş tasarımı , hekimlik ve sanatın beraber uygulanarak , kişiye özel ideal gülüşü bulmaktır. Kişinin şahsi istekleri ile sağlık ve doğallığı da birleştirerek sağlıklı bir gülüş planlamaktır. Fotoğrafınız üzerine fotoşopla bir başka hastanın dişlerini ekleyerek sizin beğeninize sunuyoruz. Bir çok telefon uygulamasında bunu kendinizde yapabileceğinizi biliyor musunuz? Çıkan sonuç sizide tatmin ediyorsa tedavinize başlıyoruz.Aynısını yapmaya çalışacağımızdan emin olabilirsiniz.

Diş Eksikliklerin Giderilmesi İçin Neler Yapılabilir?
İmplant, sabit protezler , hareketli protezler diş eksikliklerinin giderilmesine yardımcı olacaktır. Hastahane hekimimiz uzman bir cerrah olmamasına rağmen eli yetenekli ve başarılı şekilde implantlarınızı gerçekleştirebilir.

İmplant Nedir ?
Diş implantı , titanyumdan yapılmış yapay diş kökleridir. Eksik dişlerinizin olduğu bölgelere yerleştirilerek üzerine yapılan diş protezi ile birlikte doğal dişlerinizi taklit etmektedirler.uygulanışı;- öncelikle diş etinizi bistüri dediğimiz keski ile yararak kemiği görene kadar kaldırıyoruz,- Kemik ortaya çıktığında mini bir matkap ile kemiğinizde oyuk açıyoruz,- Bu oyuk içerisine uygun implantı vidalıyoruz,- İmplantın üzerini kapatacak şekilde diş etinizi tekrar kapatıyor ve iyileşmeye bırakıyoruz.Anestezi etkisi geçene kadar bu yaptığımız işlemleri hiç hissetmeyecek ancak anestezi etkisi geçtiğinde şiddetli ağrılara hazır olmanızı öneriyoruz.

Sabit Protez Nedir?
Bir ya da birkaç diş eksikliğinde ağızda mevcut dişlerden , implantlardan destek alınarak veya sağlıklı diş dokusunda çok fazla kayıp olan dişlerin restorasyonu amacı ile yapılan protezlerdir.

Hassas tutuculu Protez Nedir?
Diş eksikliğinin çok fazla olduğu ve implant yapılamayan hastalarda porsiyel protezlere bir alternatif olarak üretilen protezlerdir.

Diş Beyazlatma Zararlımıdır?
Diş beyazlatma hekim kontrolünde sağlıklı diş ve diş etleri olan bireylere kaliteli jeller ve cihazlar yardımı ile yapıldığında herhangi bir zarar vermez fakat kaliteli ilaç – cihazlar çok pahalı olduğu ve temini zor olduğundan ötürü kliniğimiz içerisinde bulunmamaktadır. Beyazlatmada başarı oranımız %45-50 civarındadır.

Ortodontik Tedavi Nedir?
Çene ve yüz gelişimini yönlendirmek, dişlerdeki çarpıklığın giderilmesi amacı ile yapılan tedavidir.

Diş Telleri Çıkarılırken Dişlere Zarar Verir Mi?
Teller çıkarılırken braketlerin diş yüzeyine sağlayan yapıştırıcı kolaylıkla ayrılır. Bazen nadirende olsa diş yüzeylerinde çatlaklar meydana gelir. Ancak cüzzi bir ücret karşılığında dolgu ile kapatılıp eskisi gibi görünmesi sağlanabilir.